fbpx
Porady Randkowe
Portal randkowy online pierwsza rozmowa

Portal randkowy online, jak zagadać?

Nawiązanie kontaktu z drugą osobą, a zwłaszcza taką, która bardzo nam się podoba, bywa ogromnym wyzwaniem. Nie ma na świecie człowieka, który na swoim koncie wspomnień nie posiadałby historii w stylu „spaliłem się na starcie, bo palnąłem coś głupiego sparaliżowany stresem”. Niestety, w takich sytuacjach emocje często biorą nad nami górę i zazwyczaj zachowujemy się zupełnie nieracjonalnie. Zupełnie inaczej niż na co dzień.

Dlatego bezsprzecznie największą ze wszystkich zalet portali randkowych jest fakt, że umożliwiają one odpowiednie przygotowanie się do pierwszego kontaktu. Wykorzystując portal randkowy online masz w zasadzie nieograniczony czas na przejrzenie profilu kandydatki i ułożenie w głowie wiadomości, którą możesz wysłać, aby zagaić rozmowę. Ogromnym plusem jest także możliwość przygotowania kilka kroków naprzód, różnych wariantów rozmowy. W przypadku kontaktu bezpośrednio (na żywo) jest to niemożliwe, ponieważ działamy głównie spontanicznie i rzadko kto potrafi szybko oraz jednocześnie trafnie zareagować na każdą zmianę sytuacji

Jak wybrać odpowiedni portal randkowy online?

Istotne jest także, żeby wybrać portal randkowy online odpowiedni dla swoich preferencji. Istnieją strony dla wdowców, rozwodników, singli, młodych rodziców, szukających wrażeń i tych, którzy poszukują stałego związku, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli wie, jak szukać, a o tym, jak wybrać portal idealny dla siebie, przeczytasz więcej tutaj.

ktory-portal-randkowy-wybac

Wskazówki jak korzystać z portalu randkowego

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym świetnie przygotujesz się na rozmowę wykorzystując portal randkowy:

  • Krótko i treściwie – pamiętaj, pierwsza wiadomość nie może być obszernym wypracowaniem dotyczącym całego twojego życia. Na początku musisz po prostu wzbudzić zainteresowanie, a długa wiadomość tylko zniechęci dziewczynę, do której ją wyślesz – na pewno nie przeczyta jej w całości. Warto, abyś miał z tyłu głowy fakt, że te najbardziej atrakcyjne dziewczyny dostają przecież po kilkanaście, a może i kilkadziesiąt wiadomości dziennie!
  • Odnieś się do jej profilu – okażesz w ten sposób, że nie wysyłasz standardowej wiadomości kopiuj-wklej, do każdej dziewczyny. Udowodnisz, że naprawdę ci się spodobała i poświęciłeś czas na to, by ją poznać. W wiadomości zwróć się do niej po imieniu/loginie – to z pewnością nie umknie jej uwadze i zostanie odebrane na plus.
  • Zachęć do rozmowy, zadając pytanie – koniecznie otwarte! W ten sposób stworzysz pole do konwersacji. Pamiętaj tylko, aby nie pytać o banały w stylu: ulubiony kolor?, ulubiona potrawa?, góry, czy morze? – nie bawisz się przecież w złote myśli.
  • Pozwól sobie na nieco emocji – jeżeli chcesz stworzyć przyjemną atmosferę, ale jednocześnie uszanować strefę komfortu drugiej osoby, wystarczy krótka informacja dotycząca twojej reakcji na to, co zastałeś na profilu danej osoby np.: „Twoje zdjęcia z gór wzbudziły we mnie piękne wspomnienia z moich wyjazdów w Tatry…” – w ten sposób stworzysz osobistą, ale nienachalną atmosferę.
  • Sprawdź wiadomość przed wysłaniem – nie pozwól sobie na gafy w postaci literówek, czy błędów ortograficznych! Inteligentna odbiorczyni wychwyci błędy w mgnieniu oka i od razu odpuści sobie podejmowanie rozmowy z tobą.
  • Bądź cierpliwy – jeżeli nie odpisuje od razu, nie wysyłaj kolejnych wiadomości, bo w takim wypadku wyjdziesz na natręta. Daj jej trochę czasu, bo przecież ona chce wypaść jak najlepiej, tak samo jak ty!
  • Nie narzucaj tempa – proponowanie spotkania w pierwszej wiadomości jest największym błędem. Pozwól się najpierw poznać, daj tej kobiecie powody, dla których będzie chciała pójść z tobą na kawę. Spotkanie w realu będzie udane tylko wtedy, kiedy oboje będziecie pewni, że chcecie tego spotkania. Kluczowe jest aby mieć wspólne tematy do rozmów.
  • Unikaj banalnych zwrotów – „jak leci?”, „co tam?” – jeżeli w ten sposób rozpoczniesz rozmowę, na 99% nie uzyskasz żadnej odpowiedzi, lub krótkie „ok”. Tego typu pytania są zarezerwowane na rozmowy z osobami, które już się trochę zna i które są skłonne opowiedzieć ci, jak mija im dzień.
  • Nie przesadzaj z komplementami – miłe słowa zawsze dobrze usłyszeć, ale co za dużo, to niezdrowo. Nawet z komplementowaniem można przesadzić, zwłaszcza kiedy jeszcze praktycznie nie znasz osoby, którą tak czule obdarowujesz pięknymi słowami. Jeżeli chcesz być traktowany poważnie, absolutnie unikaj zwrotów, takich jak: „ale z ciebie laska”, „pochłaniam cię wzrokiem”.
  • Nie błaznuj – poczucie humoru, owszem, jest w cenie, ale tylko takie ze smakiem. Jeżeli chcesz być zabawny, pamiętaj aby utrzymywać odpowiedni poziom żartu.
Jak wybrać odpowiedni portal randkowy online

Jak stworzyć odpowiedni profil na portalu randkowym online?

Jednak przed zagajeniem rozmowy, przede wszystkim upewnij się, że twój profil jest w pełni uzupełniony. To naprawdę bardzo istotny element – statystyki udowadniają, że profile z przynajmniej jednym zdjęciem oraz pełnym opisem mają znacznie większy procent odzewu, niż konta bez zdjęć, bądź z niepełnymi informacjami. Dlatego, nawet jeżeli nie przepadasz za robieniem sobie zdjęć, warto uśmiechnąć się do obiektywu choć raz i dodać zdjęcie. Wtedy kobieta, z którą będziesz rozmawiał, uniknie poczucia, że rozmawia z widmem, a relacja stanie się bardziej „namacalna”, prawdziwa. Nie bój się napisać kilku zdań o sobie – daj się poznać i, przede wszystkim, daj kobietom możliwość zagajenia rozmowy. Pamiętaj, że portal działa w dwie strony i kobiety także mogą do ciebie napisać. Musisz im to tylko umożliwić, nie blokując dostępu do podstawowych informacji na swój temat. Nie chodzi przecież o podanie numeru konta bankowego. Po prostu warto napisać, czym się interesujesz i jakie masz plany.

Kiedy już uzupełnisz swój profil i uda ci się przełamać pierwsze lody, pozwól na to, aby rozmowa toczyła się swobodnie. Powoli odkrywaj swoje karty i nakłaniaj kobietę, z którą piszesz, do tego samego. Bądź otwarty, ale pamiętaj, że w rozmowie równie ważne jest, żeby uważnie słuchać. Druga strona też musi poczuć się ważna, interesująca, mająca coś istotnego do powiedzenia. Wzajemne okazywanie zainteresowania znacznie pobudza chęć do kontynuowania rozmowy, poznawania się, rozwijania znajomości i, kto wie? Być może zbudowania czegoś więcej? Zachęcamy do zapoznania się ze spisem naszych najlepszych portali randkowych.

Spotkanie w “realu”

Portal randkowy online pierwsza rozmowa

Po udanym rozpoczęciu rozmowy, gdy znajomość rozwija się w najlepsze, najwyższy czas powoli szykować się na pierwszą randkę w realu! Teraz kiedy już trochę się znacie i oboje wiecie, że dobrze wam się rozmawia i macie sporo wspólnych tematów, wizja spotkania w knajpie, czy na spacerze nie powinna budzić już tak skrajnych emocji. Taka kolej rzeczy jest zdecydowanie bardziej komfortowa niż spotykanie się od razu na randki w ciemno. A jak przygotować się na spotkanie w realu? O tym przeczytasz w osobnym, specjalnym artykule.