fbpx
Porady Randkowe

Pierwsza randka

kobieta-i-mezczyzna-spotkali-sie-na-pierwsza-randke-w-restauracji-na-tarasie

Większości z nas pierwsza randka kojarzy się z bardzo stresującym przeżyciem, poczuciem niepewności i chęcią przedstawienia siebie z jak najlepszej strony. Kiedy emocje biorą górę, może zdarzyć się, że coś pójdzie nie tak. Dlatego warto przygotować się wcześniej, wybrać odpowiednie miejsce na spotkanie i ustalić sobie w głowie listę tematów do omówienia, aby uniknąć niezręcznej ciszy.

Jak powinna wyglądać pierwsza randka?

Wbrew powszechnej opinii, to wcale nie droga i elegancka restauracja, czy kino są najlepszym miejscem na pierwszą randkę. Kelner w białej koszuli, esencjonalne menu i klasyczna muzyka w tle- absolutnie nie sprzyjają prowadzeniu swobodnej rozmowy. Natomiast intymna atmosfera na sali kinowej, ciemność i zakaz prowadzenia rozmów, w ogóle uniemożliwia poznanie się, bezsprzecznie. Warto więc wybrać się na piknik do parku albo klasyczny spacer.

Mlody-mezczyzna-i-kobieta-caluja-sie-na-pierwszej-randce-w-lesie

Pierwsza randka wcale nie musi odbyć się twarzą w twarz. Obecnie na rynku istnieje wiele darmowych portali randkowych, które pozwalają przełamać pierwsze lody. Przede wszystkim nieśmiałym poprzez rozmowę na internetowym chacie. Randki online to świetna alternatywa dla tych, którzy chcą najpierw dobrze kogoś poznać, a dopiero później bezpośrednio rozwijać znajomość. Jest dużo dedykowanych portali randkowych, dlatego warto skorzystać z naszej porównywarki stron, tutaj, aby wybrać portal randkowy odpowiedni pod swoje wymagania.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Na pewno nie o pogodzie. Warto opowiedzieć o swoich pasjach, pracy, czy planach na przyszłość – nie bójmy się otworzyć. Można też rozmawiać o tym, co dzieje się obecnie w miejscu, w którym randka się odbywa. Jednak poza rozmową bardzo istotna jest także umiejętność słuchania. Ważne jest, aby obie strony czuły, że to, co mówią, jest interesujące.

kobieta-i-mezczyzna-umowili-sie-na-pierwsza-randke-w-restauracji-na-drinka

Podsumowanie

Jak widać, nie ma jednej sprawdzonej metody na udaną pierwszą randkę – ilu ludzi, tyle sposobów. Warto jednak próbować różnych możliwości i nie zamykać się na jedną formę. Szybkie randki, randki w ciemno, portale randkowe, chaty online – gdzieś tam czeka twoja druga połówka, więc do dzieła! Koniecznie zapoznaj się z poprzednim artykułem- Jak poznać dziewczynę przez internet.